Mój architekt 3D

  • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • Cena netto: 48,70 zł 59,90 zł
Mój Architekt 3D to program aranżacyjno-projektowy, za pomocą którego użytkownicy mogą sporządzać realistyczne projekty wnętrz (kuchni, łazienek, sypialni) w przeciągu zaledwie kilku minut i bez znajomości specjalistycznych programów komputerowych. Proces tworzenia aranżacji przebiega szybko i sprawnie, co pozwala na stworzenie projektu zgodnie z własną inwencją twórczą, gustem, pomysłami i wrażliwością artystyczną. Podczas pracy nad aranżacją można tworzyć pomieszczenia o różnych kształtach i wymiarach, nakładać tekstury na podłogi, ściany oraz wybierać wersje kolorystyczne i faktury dla mebli. Możliwe jest również układanie płytek na ścianach wraz z dekoracjami. Można definiować wysokości poszczególnych pasów na ścianach, wstawiać pojedyncze inserty, definiować grubości i kolory fug.

    Procedury pracy z programem pozwalają na tworzenie pomieszczenia w rzucie płaskim i szybkie uzyskanie widoku 3D z dynamiczną i natychmiastową zmianą położenia kamery. Program zaopatrzony jest w zestawienie i wycenę elementów użytych w procesie aranżowania pomieszczenia oraz wycenę płytek ceramicznych użytych w projekcie. Zawiera zaawansowane narzędzia pomocne przy projektowaniu, takie jak: analiza kolizji elementów czy dostawianie do ścian. Do zalet należy również zaliczyć bardzo bogatą bazę elementów bibliotecznych (stoły, krzesła, szafy, fotele, wypoczynki, zestawy mebli kuchennych, kabiny prysznicowe, umywalki, brodziki, meble łazienkowe, AGD, lampy, kwiaty, kominki itp). W sumie ponad 1300 perfekcyjnie wykonanych modeli 3D, które można wstawiać do aranżacji w wielu różnych kolorach i teksturach. Jest też baza mebli firmy FORTE. Program zawiera ponad 1700 różnych tekstur. Oprócz tekstur i kolorów w programie występują bazy płytek producentów, np. cała aktualna baza płytek Ceramiki Paradyż. (ponad 1600 różnych płytek poukładanych w kolekcje wraz z cenami ). Są też kolekcje płytek Opoczna, Polcoloritu oraz Ceramiki Marconi. Łącznie wiele ciekawych i różnorodnych wzorów płytek ceramicznych i dekoracji występujących na polskim rynku

 

Mój architekt 3D - scr1
 Załączanie funkcji analizy kolizji elementów.

    Gdy proces projektowania zostaje zakończony, aranżację można wydrukować lub zapisać na dysku w postaci realistycznego obrazu. Proces tworzenia projektu wnętrza z użyciem programu jest wyjątkowo intuicyjny i przyjemny. Program został przygotowany tak, by mogli posługiwać się nim zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy komputerów. Dzięki łatwości obsługi, przyjaznemu i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, projektowanie bardziej przypomina zabawę niż pracę. Program nie wymaga instalacji.

 

Mój architekt 3D - scr4
Rozmieszczenie płytek na ścianach.

 
    Program składa się z dwóch paneli: panelu widoku 2D i panelu widoku 3D. W panelu widoku 2D określamy kształt i wielkość pomieszczenia oraz wstawiamy elementy z panelu bibliotecznego, gdzie wybieramy kategorie elementu i poprzez przeciągnięcie na rzut pomieszczenia wstawiamy wybrany element. Tutaj też wczytujemy i zapisujemy projekt oraz wyszczególniamy rodzaj i ilość wstawionych elementów i płytek ceramicznych. Elementy można przesuwać w poziomie i obracać. Można też przesunąć element w pionie, ale tylko w panelu 3D. Panel 3D umożliwia natomiast ustalenie kolorystyki i tekstur (wzorów materiałów) w aranżowanym wnętrzu. W panelu 3D można poruszać się po pomieszczeniu (przytrzymanie lewego przycisku myszy - obrót, przytrzymanie prawego przycisku myszy -przesunięcie, klawisz shift + lewy przycisk myszy - oddalanie i przybliżanie). Po podwójnym kliknięciu na wstawiony model 3D możliwa jest zmiana jego koloru lub tekstury.


Mój architekt 3D - scr3
Interakcyjny widok 3D. Możliwość poruszania pomieszczeniem. 

 

    Program daje możliwość rozmieszczania płytek na ścianach i podłodze, wstawianie pojedynczych insertów i dekoracji w dowolne miejsce na ścianach, możliwość zmiany grubości fugi i jej koloru. Mamy również możliwość kosztorysowana płytek zastosowanych w projekcie.

 

Mój architekt 3D -scr2
Rozmieszczenie płytek na ścianach i podłodze. 

 Wymagania sprzętowe: procesor Pentium, 512 MB RAM, karta graficzna 1024x768 i funkcją OpenGL, CD-ROM, Windows 98/2000/XP

 

 Mój architekt 3D - scr5