Bradley Compass Iris – zegarek na rękę

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: eone

Zegarek Bradley Compass Iris to połączenie srebrnej obudowy ze stali nierdzewnej i aluminium, z eleganckimi, jasnofioletowymi markerami godzin. Pasek zegarka został wykonany ze splotu metalu (mesh). Zegarek umożliwia niewidomym odczytywanie czasu za pomocą dotyku. Jednak, łącząc praktyczność i niebagatelny wygląd, spełnia swą rolę nie tylko dla osób z dysfunkcją wzroku. To dobry wybór również dla tych, którzy chcą dyskretnie sprawdzić czas oraz cenią minimalistyczne i ciekawe rozwiązania.

Opis

Co to jest?

Bradley Compass Iris to zegarek ze srebrną obudową, jasnofioletowymi markerami godzin i metalowym paskiem typu mesh.

W większości zegarków brajlowskich oznaczenia dotykowe umieszczone są na tarczy zegarka, na godzinie dwunastej, trzeciej, szóstej i dziewiątej. W zegarku Bradley godzinę i minuty pokazują wskazówki w postaci dwóch kulek łożyskowych. Jedna, zlokalizowana na obręczy tarczy, odpowiada za godzinę, druga, umieszczona wewnątrz tarczy, wskazuje minuty. Obie kulki można swobodnie dotykać, a nawet przesuwać. Zegarek posiada magnesy, dzięki którym kulki zawsze powrócą na właściwą pozycję.

Zegarek Bradley jest odporny na zachlapania. Można myć dłonie nie zdejmując go z ręki, ale np. nurkowanie z tym zegarkiem nie jest zalecane i może spowodować uszkodzenia. Obudowa zegarka jest wytrzymała i gwarantuje długie, bezusterkowe użytkowanie, ale nie jest odporna na zarysowania.
Zegarek nosi nazwę Bradley na cześć amerykańskiego oficera marynarki, Bradleya Snyder’a, który stracił wzrok w Afganistanie podczas wybuchu rozbrajanej przez niego miny pułapki. Porucznik jest zdobywcą dwóch złotych i srebrnego medalu w pływaniu na paraolimpiadzie w Londynie 2012 i współtworzył zegarek.

Pozostałe wersje zegarka:

  • Bradley Compass Gold: srebrna obudowa, złote markery godzin, materiałowy, szary pasek (wzmacniany skórą naturalną);
  • Bradley Compass Graphite: srebrna obudowa, grafitowe markery godzin, materiałowy, szary pasek (wzmacniany skórą naturalną);

Przed złożeniem zamówienia zapytaj o dostępność wybranego modelu! W przypadku jego braku, sprzedawca poinformuje o tym, kiedy będzie dostępny.

Najważniejsze cechy

  • obudowa w kolorze srebrnym, markery godzin w kolorze irysowym (fioletowym),
  • obudowa wykonana ze stali nierdzewnej/aluminium,
  • metalowa bransoleta typu mesh,
  • pasuje na nadgarstek o obwodzie od 160 do 215 mm,
  • pracuje na baterii Renata 371.