Bradley Mesh Black – zegarek na rękę

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: eone

Bradley Mesh Black to wyjątkowej urody zegarek o nietuzinkowym wyglądzie, wykonany z najszlachetniejszych materiałów. Posiada czarną obudowa z tytanu i metalowy pasek o delikatnym splocie. Markery godzin są pokryte gładkim w dotyki, błyszczącym czarnym lakierem. Prestiżowy zegarek dla wymagających, ze szczególnym uwzględnieniem osób niewidomych, które mogą korzystać z niego w sposób niezwykle dyskretny. Bradley Black jest pozbawiony piętna toporności, charakterystycznego dla zegarków przeznaczonych dla niewidomych.

Opis

Co to jest?

W przypadku większości zegarków brajlowskich oznaczenia dotykowe umieszczone są na tarczy zegarka na godzinie dwunastej, trzeciej, szóstej i dziewiątej. W zegarku Bradley godziny i minuty pokazują wskazówki w postaci dwóch kulek łożyskowych. Jedna, zlokalizowana na obręczy tarczy, odpowiada za godziny, druga, umieszczona wewnątrz tarczy, wskazuje minuty. Obie kulki można swobodnie dotykać, a nawet przesuwać. Zegarek posiada magnesy, dzięki którym kulki zawsze powracają na właściwą pozycję. Zegarek Bradley jest odporny na zachlapania. Można myć dłonie nie zdejmując go z nadgarstka, ale np. nurkowanie z zegarkiem nie jest zalecane i może spowodować jego uszkodzenia. Obudowa Bradley Black jest wytrzymała i gwarantuje długie, bezusterkowe użytkowanie, ale nie jest odporna na zarysowania.

Zegarek nosi nazwę Bradley na cześć porucznika Bradley’a Snyder’a , oficera amerykańskiej marynarki wojennej. Snyder stracił wzrok w wyniku wybuchu miny pułapki, którą rozbrajał w czasie działań wojennych w Afganistanie. Współtwórca zegarka, porucznik Bradley Snyder jest też zdobywcą dwóch złotych i srebrnego medalu w pływaniu na paraolimpiadzie w Londynie 2012.

Najważniejsze cechy

  •         obudowa i bransoleta w kolorze czarnym o matowym wykończeniu,
  •         markery godzin pokryte gładkim w dotyku, błyszczącym czarnym lakierem,
  •         tytanowa obudowa,
  •         bransoleta ze stali nierdzewnej,
  •         pasuje na nadgarstek o obwodzie od 160 do 215 mm,
  •         pracuje na baterii Renata 371.