Bradley x KBT – zegarek na rękę

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: eone
  • szt.
  • Cena netto: 1 381,30 zł 1 699,00 zł

Bradley x KBT to wyjątkowy zegarek. Część funduszy ze sprzedaży tego modelu jest przekazywana na rozwój edukacji niewidomych dzieci ze wschodniej Afryki. Posiada on tytanową kopertę w kolorze srebrnym i skórzany, pomarańczowy pasek inspirowany kolorem nieba nad Kilimandżaro podczas zachodu słońca. Na pasku wytłoczono logo fundacji Kilimanjaro Blind Trust, która jest współtwórcą projektu. Tak jak inne zegarki Bradley, x KBT umożliwia niewidomym odczytywanie czasu za pomocą dotyku. Jednak, łącząc praktyczność i niebagatelny wygląd, spełnia swą rolę nie tylko dla osób z dysfunkcją wzroku. To dobry wybór również dla tych, którzy chcą dyskretnie sprawdzić czas oraz cenią minimalistyczne i ciekawe rozwiązania.

Opis

Co to jest?

Wyjątkowy zegarek Bradley x KBT powstał we współpracy firmy Eone, która jest producentem Bradleyów, z fundacją Kilimanjaro Blind Trust, która zajmuje się rozwojem edukacji niewidomych dzieci z Afryki. Po każdym zakupie zegarka część funduszy zostaje przeznaczona na wsparcie czytania, pisania i nauki niewidomych dzieci ze wschodniej Afryki. Kilimanjaro Blind Trust  każdorazowo zakupuje roczne zapasy papieru brajlowskiego albo finansuje naprawę urządzenia brajlowskiego dla dzieci.

Podczas projektowania zegarka połączono unikatową, minimalistyczną tarczę zegarków Bradley z wysokiej jakości skórzaną bransoletą. Skórzana bransoleta ma pomarańczowy kolor, który został zainspirowany kolorem nieba nad Kilimandżaro podczas zachodu słońca. Wytłoczone jest na niej logo fundacji Kilimanjaro Blind Trust. Tarcza zegarka jest w kolorze szarym/srebrnym.

Zegarek Bradley ma wyraźnie zaznaczone wskaźniki godzin, które można wyczuć przez dotyk: trójkątny znacznik to dwunasta, dłuższe linie oznaczają trzecią, szóstą i dziewiątą, krótsze to pozostałe godziny. Dwie namagnesowane kulki poruszają się wokół tarczy w osobnych, wyżłobionych torach – jedna okrąża środek tarczy na wierzchu, wskazując minuty, druga przesuwa się od zewnątrz po brzegach zegarka, wskazując godziny.

 

Zegarek jest odporny na zachlapania. Można myć dłonie nie zdejmując go z ręki, ale np. nurkowanie z tym zegarkiem nie jest zalecane i może spowodować uszkodzenia. Obudowa zegarka jest wytrzymała i gwarantuje długie, bezusterkowe użytkowanie, ale nie jest odporna na zarysowania.

 

Nazwa Bradley została nadana na cześć amerykańskiego oficera marynarki, Bradleya Snyder’a, który stracił wzrok w Afganistanie podczas wybuchu rozbrajanej przez niego miny pułapki. Porucznik jest zdobywcą dwóch złotych i srebrnego medalu w pływaniu na paraolimpiadzie w Londynie 2012 i współtworzył zegarek.

 

Przed złożeniem zamówienia zapytaj o dostępność wybranego modelu! W przypadku jego braku, sprzedawca poinformuje o tym, kiedy będzie dostępny.

Najważniejsze cechy

 

  •          obudowa i markery godzin w kolorze szarym/srebrnym,
  •          tytanowa obudowa,
  •          skórzana bransoleta,
  •          pasuje na nadgarstek o obwodzie od 168 do 215 mm,
  •          pracuje na baterii Renata 371.