Learnetic - Będzie dobrze

  • szt.
  • Cena netto: 999,19 zł 1 490,00 zł 1 229,00 zł

Program, mający na celu rozwijanie umiejętności emocjonalnych i społecznych oraz udzielanie pomocy psychologicznej i pedagogicznej w sytuacjach kryzysowych i traumatycznych, będzie dobrą, nową propozycją firmy Learnetic.

Na początku roku szkolnego odbyła się premiera programu „Będzie dobrze”. Jest to stanowisko opracowane przez pedagogów i psychologów i idealnie nadaje się na kursy zajęć terapeutycznych lub zajęć edukacyjnych.

Nauczyciele będą mieli do dyspozycji angażujące materiały interaktywne do pracy z uczniami w wieku 10+. Czterdzieści pytań podzielono na dwie grupy. Dziesięć z nich zajmuje się rygorystycznymi kursami zawodowymi z zakresu psychologii i pomocy dydaktycznej, a pozostałe trzydzieści zajmuje się ważnymi, aktualnymi tematami, takimi jak fałszywe wiadomości, depresja i dyskryminacja. Duży nacisk na przygotowanie materiałów wspierających stan psychiczny dzieci po traumie i długotrwałej izolacji.

Pomyśl inaczej to autorskie uniwersalne narzędzie, przy pomocy którego można określać nastroje, mówić o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, o marzeniach, wartościach i symbolach, a także zrobić trening twórczości, kreatywnego pisania, wymyślać metafory, bawić się w kalambury, kojarzyć z tytułami filmów, książek lub innych tekstów kultury.

Słowa mają moc to talia kart afirmacyjnych z krótkimi inspirującymi tekstami, które można wykorzystać na wiele sposóbów podczas pracy z całą klasą, grupą, a także indywidualnie. Karty powiązane są z tematami lekcji omówionych w programie Będzie dobrze, ale stanowią także świetną pomoc dydaktyczną same w sobie!

Zestaw pełen różnorodnych narzędzi pomocniczych

Program charakteryzuje się holistycznym podejściem autorów do wdrażania nowoczesnych pomocy edukacyjnych. W skład zestawu oprócz interaktywnego ekranu i tablicy multimedialnej wchodzą:

  • Dwa obszerne podręczniki metodyczne,
  • Zestaw oryginalnych kart „Myśl inaczej” do gier, zabaw i ćwiczeń,
  • Komplet oryginalnych kart „Słowa mają moc” na lekcje grupowe lub indywidualne,
  • Karty pracy i szczegółowe plany lekcji.

Materiały pod szyldem Będzie dobrze to:

  • programy rozwoju umiejętności emocjonalnych i społecznych, inne zajęcia terapeutyczne i czas edukacyjny,
  • Materiały dla nauczycieli, edukatorów i terapeutów pracujących samodzielnie lub z uczniami 10+,
  • Arkusze ćwiczeń i szczegółowe scenariusze zajęć, uwzględniające wykorzystanie treści multimedialnych programu „będzie dobrze”, pozwalają dostosować sposób prowadzenia zajęć do potrzeb i możliwości zajęć,
  • Materiały interaktywne mające na celu aktywizację uczniów pracujących razem na tablicy interaktywnej (np. diagramy asocjacyjne, metaplany, analiza SWOT, piramidy priorytetów czy standardowy poker kryterialny).

Co ważne, będzie to zgodne z najnowszymi wskazówkami Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nowy program nauczania jest zgodny z kierunkiem podstawowym i Regulaminem realizacji polityki edukacyjnej państwa oraz Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

dobrze przygotowany do każdego przedmiotu

Poszczególne pytania składają się z trzech części, które nie tylko dostarczają uczniom nowej wiedzy, ale także inspirują do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Tablice interaktywne prezentują treści dyskusji w zajmującej formie, wywołując dyskusje i burzę mózgów. Dla każdego tematu istnieją dwa lub trzy zasoby zawierające problemowe zadania, z którymi musi się zmierzyć cała klasa, podczas gdy zajęcia dla uczniów pozwalają zastosować podejście odwróconej klasy lub przeprowadzić zajęcia w formie podsumowań informacyjnych.

Wszyscy zainteresowani programem będą mieli możliwość skorzystania z wersji demo za darmo. Wystarczy kliknąć poniższy przycisk:

Sprawdź wersję DEMO

Decydując się na zakup pełnej wersji, otrzymasz wieczystą licencję na 9 stanowisk nauczycielskich (3 online, 6 offline) oraz dodatkową licencję na 30 uczniów.