Multimedialny Pakiet Logopedyczny. Część III - ś, ź, ć, dź
- Dodaj recenzję:
- Producent: KOMLOGO
-
-
Historia ceny
- szt.
- Cena netto: 96,75 zł 150,00 zł 119,00 zł
Zawartość pakietu:
- Logopedyczne Zabawy. Część III - Ś, Ź, Ć, DŹ (program komputerowy)
- Wybrane zagadnienia logopedyczne. Część III - Ś, Ź, Ć, DŹ (książka)
- Zeszyt ćwiczeń. Część III - Ś, Ź, Ć, DŹ
Wybrane zagadnienia logopedyczne. Część III - Ś, Ź, Ć, DŹ (książka)
Książka podzielona jest na dwa rozdziały. W pierwszym opisano podstawowe zagadnienia z fonetyki i fonologii języka polskiego. W rozdziale drugim dokonano charakterystyki głosek ś, ź, ć, dź oraz nieprawidłowości w wymowie tych głosek, a także opisano ich diagnozę i terapię.
Zeszyt ćwiczeń. Część III - Ś, Ź, Ć, DŹ
W zeszycie ćwiczeń przedstawiona jest szeroka oferta ćwiczeń utrwalających głoskę w izolacji i w wyrazach (w nagłosie, śródgłosie i wygłosie). Występuje w nim również różnorodność ćwiczeń utrwalających głoskę w wyrażeniach i zdaniach. Nie zabrakło w nim pracy z tekstem i ćwiczeń kinestezji artykulacyjnej. Na końcu zeszytu znajdują się ćwiczenia do pracy grupowej z dziećmi utrwalające wymowę głosek ś, ź, ć, dź. Ćwiczenia w przedstawionym zeszycie ćwiczeń zostały podzielone ze względu na:
- etap pracy korekcyjnej,
- ćwiczenia przeznaczone dla dzieci czytających oraz dla dzieci nieczytających,
- ćwiczenia do pracy indywidualnej i grupowej.
W ćwiczeniach na „twardej wkładce” znajdują się obrazki i teksty przeznaczone do wycięcia. Polecenia do ćwiczeń znajdą Państwo w opracowaniu tekstowym.
Logopedyczne Zabawy. Część III - Ś, Ź, Ć, DŹ (program komputerowy)
PODPISZ I POWIEDZ – ćwiczenie polega na ułożeniu podpisu do obrazka z rozsypanki literowej. Po poprawnym ułożeniu przez dziecko podpisu lektor wypowiada nazwę obrazka, a zadaniem dziecka jest powtórzenie jej.
ZAPAMIĘTAJ I POWIEDZ – ćwiczenie typu "memory" przeznaczone jest dla dzieci nieczytających. Po odnalezieniu pary obrazków lektor wypowiada ich nazwę, a zadaniem dziecka jest powtórzenie jej.
CO NIE PASUJE – ćwiczenie polega na wybieraniu obrazka, który nie pasuje pod względem wymowy do pozostałych obrazków pokazanych na ekranie (np. śruba, śnieg, stokrotka, ślimak). Zadaniem dziecka jest wypowiedzenie nazw obrazków, a następnie wybranie niepasującego obrazka.
NUREK – jest to ćwiczenie dynamiczne. Polega na przeprowadzeniu „nurka” po obrazkach, które zawierają w swojej nazwie ćwiczoną głoskę (np. głoskę ś). Tylko po nich nurek może się poruszać.
NAGRAJ I ODTWÓRZ– to moduł, w którym logopeda może zarejestrować wymowę dzieci.