Procedura Audytu

  • Dodaj recenzję:
Procedura Audytu składa się z kilku następujących po sobie etapów:

Zebranie podstawowych informacji i przygotowanie harmonogramu skanowania.

Na tym etapie audytor zbiera informacje na temat lokalizacji Zleceniodawcy, liczby oddziałów, orientacyjnej liczby komputerów, liczby pracowników mobilnych, godzin pracy itp. Na tej podstawie ustalany jest harmonogram skanowania komputerów oraz spisywania tzw. dowodów legalności.

Zbieranie danych.

Na tym etapie wykonywane jest skanowanie komputerów. Komputery skanowane są za pomocą specjalizowanej aplikacji umożliwiającej także zebranie dodatkowych informacji np. dotyczących niechcianych plików. Zakup aplikacji należy do audytora, chyba że Zleceniodawca decyduje się na dodatkowe wdrożenie tego typu programu - skanowanie wykonywane jest wówczas za pomocą licencji Zleceniodawcy.

Następnie zbierane są informacje na temat posiadanych dowodów legalności - nośników, umów licencyjnych, certyfikatów, faktur zakupu.

Analiza danych.

Zebrane informacje dotyczące zainstalowanego oprogramowania oraz informacje dotyczące posiadanych licencji wprowadzane są do głównej aplikacji audytowej, gdzie są one sumowane, zestawiane i porównywane.

Tworzenie Raportów.

Na podstawie informacji uzyskanych w poprzednich etapach tworzone są szczegółowe raporty i zestawienia obrazujące stan oprogramowania i jego legalności w firmie: zawartość komputerów pod kątem oprogramowania, instalacje poszczególnych programów na komputerach, zestawienia ilościowe, posiadane braki/nadwyżki w oprogramowaniu, niechciane pliki.

Certyfikacja Zleceniodawcy.

W przypadku poprawnego licencjonowania załatwia wszelkie formalności z firmą Microsoft, mające na celu wydanie certyfikatu legalności oprogramowania zgodnie z programem Microsoft License Management Program.

Konsultacje, czynności poaudytowe, zalecenia.

Często audyt nie kończy się na przekazaniu raportów zleceniodawcy. W przypadku wykrycia braków bądź błędów w licencjencjonowaniu, ustalamy najkorzystniejszą formę ich usunięcia. Każda firma decydująca się na Audyt, otrzymuje bardzo korzystne oferty na uzupełniane oprogramowanie. Zleceniodawca może liczyć na wyjaśnienie kwestii związanych z oprogramowaniem i jego licencjonowaniem. Jeśli jest taka potrzeba, pomagamy wdrożyć odpowiednie procedury pozwalające na zachowanie właściwej kontroli nad oprogramowaniem.

---

Szczegółowe informacje:

tel.:(22)-864-13-13
mail: dho@dho.com.pl